ŠPERKY V AKCI KONTAKTY
(0)

Zajímavosti o rhodiovaném stříbře

V případě stříbra 925/1000 se jedná se o naprosto unikátní drahý kov. V čem se liší od toho námi tolik let používaného? Často se toto stříbro pyšní názvem „rhodiované stříbro“ Jeho unikátnost spočívá v antioxidační povrchové úpravě. Klasické stříbro má tendenci při kontaktu se vzduchem oxidovat, ztrácí svůj lesk i kvalitu, snižuje se jeho odolnost a následkem toho černá. Rhodiováním je tento nedostatek stříbra eliminován.

Při tom samotná povrchová úprava rhodiem je dražší, než zlacení. Rhodium se řadí mezi nejdražší kovy. Díky této povrchové úpravě jsou stříbrné šperky odolnější, jejich lesk je nesrovnatelně vyšší a nečernají ani nežloutnou.

Je to překvapující fakt, ale právě tímto způsobem je vyráběno bílé zlato. Běžné žluté zlato se potáhne tenkou vrstvou rhodia a šperk z bílého zlata je na světě. Proto jsou stříbrné šperky s touto povrchovou úpravou k nerozeznání od výše zmíněného bílého zlata, ovšem cenová relace je mnohem příznivější. Možná právě proto je stříbro čím dál více oblíbenější. Vrací se jeho trend, hlavně mezi mladými lidmi.

Dnes jsou stříbrné šperky opět v módě, navíc díky moderním technologiím je jeho zpracování na velmi vysoké úrovni. Jeho možnosti jako drahého kovu jsou naprosto nesrovnatelné. Od prstenů, náušnic, řetízků a přívěsků, přes piercingy, chirurgické a hudební nástroje, až po příborové sady. Stříbrné šperky neudělají ostudu ani při slavnostní příležitosti. Jejich vzhled věrně kopíruje bílé zlato, nádherný prsten či náušnice se zirkony, přívěšek pro štěstí nebo pro radost? To je jen několik málo variant využití. Působí decentně a nenuceně, ale zároveň si zachovávají příznak luxusu.

Marně přemýšlíte o vhodném dárku pro své nejbližší? Chcete udělat radost něčím luxusním, ale zároveň příliš neutratit, je rhodiované stříbro tím ideálním řešením. Potěší, má nádech tajemného luxusu, který nabízí bílé zlato, ale zároveň Vás finančně nezatíží.

Dopřejte si nečekaný luxus se stříbrnými šperky.


Sphere
Kamenná prodejna
Poláškova 2/737
757 01 Valašské Meziříčí

Otevírací doba:
Po - Pá 9.00 - 11.30   12.30 - 17.00 hod.